• 852db62f85c8f75dee0cf48674839927.jpeg

  852db62f85c8f75dee0cf48674839927.jpeg

 • 08b8974d4857eb472c67efbe2ffd28e2.jpeg

  08b8974d4857eb472c67efbe2ffd28e2.jpeg

 • 2de2236d78093f060556c0f861ba54c4.jpeg

  2de2236d78093f060556c0f861ba54c4.jpeg

 • 8ff30ae046ce613dad470f9d5810ea11.jpeg

  8ff30ae046ce613dad470f9d5810ea11.jpeg

Ostatní evropské země

IRSKO

V Irsku se Čech cítí jako doma. Nevíme, proč to tak je, ale je to tak. Irsko není Velká Británie, pozor na to! To byste tomu dali. Takže si hlavně připravte Eura a libry nechejte doma nebo ve směnárně. Samostatná Irská republika je výsledkem mnohaletého boje s Brity. A všechno se točilo kolem náboženství. Britští protestanti (anglikánská církev) vs. irští katolíci (římskokatolická církev). Je obdivuhodné, že Irové si celá staletí stáli za svým. Přes války, útrapy, hladomory, emigrace. Stále katolíci a nikdy jinak.  Po sčítání lidu roku 2016 v Irsku bylo zjištěno, že se ke katolické církvi hlásí 78% lidí.

 Po připojení k EU šla ekonomika Irská závratně nahoru. Až krize roku 2008 tento trend zastavila. Nutno však říct, že na období ekonomického růstu vzpomínají Irové až skoro s dojetím a slzou v oku. Irsko si od té doby nese přezdívku „Keltský tygr.“

Irsko je skutečně zelené a krásné. A všude jsou „shamrock“ jetelové trojlístky – jeden z atributů sv. Patrika – znázornění svaté Trojice. Co stojí v Irsku rozhodně za návštěvu, i kdybyste tam měli být jen na 2 dny, je Dublin, Hill of Tara a Newgrange.

 

DUBLIN:

Hlavní město Irska je nejlepší projet autobusem. Jen tak máte možnost vidět hlavní památky. Anebo si nechat na jeho návštěvu více dní. O´Conol Street, nejširší ulice v Dublinu, která byla zcela zničena během tzv. velikonočního povstání irských republikánů v roce 1916. Poté zcela zrekonstruována. O´Conol Street je doslova a do písmene hlavní tepnou Dublinu. Dále Trinity College, která ukrývá poklad v podobě knihy Evangeliář z Kellsu (Book of Kells) – jedna z nejstarších dochovaný knih na světě (pochází cca z roku 800 n.l.). Nádherná katedrála sv. Patrika nebo Kilmaiham Jail – bývalá věznice, dnes muzeum irské historie, které rozhodně stojí za návštěvu. A samozřejmě pivovar Guiness.

HILL OF TARA:

Hora králů je nejuctívanější místo Irska. Domov legendárních králů Irska (velekrálů), druidů a kněží. Snad je pravda, že se nic na tomto světě nemůže ztratit, nic nemůže zmizet a už vůbec ne energie. Na pahorku Tara, kde je jen tráva a sem tam val a hrbol, se to tak rozhodně jeví.

 

 

 

NEWGRANGE (BRÚ NA BOINNE):

Anglie má Stonehenge a Irsko má Newgrange, které leží v komplexu nazvaném Brú na Boinne. A Newgrange je podle nás lepší. Vždy jdete s průvodcem. Můžete se kamenů dokonce i dotknout… Průvodce se s Vámi zavře do jednoho z monumentů a demonstruje zimní slunovrat. Máte pocit, že konečně začínáte chápat, proč vlastně i to Stonehenge vzniklo…

 


ŠVÝCARSKO

  


CHORVATSKO

V Chorvatsku na Istrii u města Novigrad organizujeme tzv. summer camp. Velmi pečlivě jsme vybírali ubytování a věříme, že lepší jsme najít nemohli. Jedná se o hostel Pinesta u města Novigrad, což je nejbližší chorvatské letovisko těsně za hranicemi se Slovinskem. Hostel je velmi čistý a pravidelně uklízený, některé pokoje už jsou zrekonstruované, jiné se ještě rekonstruovat budou do léta 2020. Sociální zařízení je na chodbě. 

Strava je zajištěna ve formě tzv. plné penze. Snídaně formou bufetu ("švédské stoly"), obědy i večeře teplé. Nápoje jsou k dispozici nonstop.

Nad dětmi je vykonáván téměř nepřetržitý dohled, resp. oddílový vedoucí přesně ví, kde se děti nacházejí (jídelna, sociální zařízení, pokoj v osobním volnu...). Na pláži a v moři nejsou děti nikdy samy a vždy se koupou pouze za přítomnosti vedoucího a praktikanta. Tábora se samozřejmě účastní zkušený zdravotník. Vedoucí i praktikanti jsou ubytovaní na stejné chodbě a v blízkosti svého oddílu, aby měli děti stále na očích. Děti jsou většinu času ve skupinách. Ať už výukových nebo oddílových. Na děti mluvíme anglicky nejen po dobu výukových lekcí, ale angličtina je zakomponovaná do všech aktivit a táborových her. Hlavní táborová hra "The Royal Family" naučí děti nejen novým anglickým slovíčkům a frázím, ale také spoustě nových znalostí o britské královské rodině a Velké Británii vůbec.  


BENELUX

 


MALTA 

Na Maltě nabízíme pouze výukové zájezdy. Jsou zde jazykové školy na špičkové úrovni. Pokud se chcete intenzivně učit angličtinu, intenzivně odpočívat na pláži a koupat se a trochu i poznávat, pak je Malta pro Vás ideální destinace. V ceně zájezdu nejsou letenky, ty poptáváme pro konkrétní skupinu na konkrétní termín. 

 

 

 

 

 


 LYŽAŘSKÉ ZÁJEZDY DO ITÁLIE

 Val di Sole - Slunečné údolí je jednou z nejznámějších a nejrozsáhlejších oblastí italských Dolomit s lyžařskými terény v nadmořské výšce 1300-3000 m n. m. v nejznámějších střediscích Madonna di Campiglio, Passo Tonale, Marilleva/Folgarida, Paganella a v dalších cca 5 menších lyžařských areálech.

Pro každé středisko platí vlastní permanentka, lze ale zakoupit i různě kombinované typy skipasů. K dispozici je cca 380 km upravených tratí a 150 vleků a lanovek s celkovou kapacitou více než 80 000 lyžařů za hodinu.

Základním typem je skipas pro středisko Folgarida/Marilleva s možností rozšíření o 1-2 dny v Madonně di Campiglio. Pokud cestujete vlastním vozem můžeme doporučit typ Superskirama platný bez jakéhokoli omezení a ve všech střediscích celé oblasti Val di Sole. 

Hlavně na začátku a v závěru lyžařské sezóny je poměrně velká nabídka akcí (slev) na různé typy skipasů.